English
 
 
 
 
     
 
 
   
  Sıkça Sorulan Sorular
 
Lens kabını, değiştirmeden ne kadar süreyle kullanabilirim?
   
 
İçinde bakteriler üreyebileceğinden, lens kabınızı bir aydan daha uzun bir süre kullanmamalısınız. Eski lenslerinizi ve lens kabınızı, kullanımları bittikten sonra daima atın.
   
Kontakt lenslerim gözümdeyken de makyaj yapabilir miyim?
   
 
Bazı basit kurallara uyduğunuz sürece evet, yapabilirsiniz. Örneğin lenslerinizi makyajınızı yapmadan önce takmalı, lenslerinizi çıkarmadan önce de yüzünüzdeki makyajı temizlemelisiniz. (bu konuyu kozmetik ürünler ve kontakt lensler bölümünde ayrıntılı görebilirsiniz.)
   
Kontakt lenslerim gözümdeyken yüzmeye gidebilir miyim?
   
 
Hayır. Lenslerinizi kaybetme tehlikeniz vardır. Ayrıca yüzme havuzlarındaki klor gözlerinizi tahriş edebilir. Enfeksiyon riski de artabilir.
   
Lenslerim gözümdeyken uyumam güvenli midir?
   
 
Uyumak için yalnızca devamlı kullanılabilen lensler güvenlidir, çünkü bu tür lensler gözlerinize doğal oksijen seviyesini geçirebilecek şekilde, özel olarak tasarlanmıştır. Başka kontakt lenslerle uyumamanız tavsiye edilir, çünkü korneaya oksijen gidebilmesi için uyurken gözlerinizin nefes alması gerekir.
 


Büyümem henüz durmamış durumdayken kontakt lens kullanabilirmiyim?

Gelişme çağında çoğu kişinin gözleri kontakt lens kullanmaya yetecek kadar gelişmiştir.Göz doktoru,bu durumu göz muayenesi yaparak doğrulayabilir.İnsanların gözleri genellikle zaman içinde hafifçe değişir,zaten böyle bir durumda,kontakt lens reçetenize tam olarak uyacak şekilde ayarlanabilir.

Lenslerimi gözümdeyken kaybedebilirmiyim?

Endişelenmeyin,lensleriniz gözünüzün arkasına gidemez.Kayarlarsa birinin gözünüze bakması ve lensleri yerine getirmesi için size yardımcı olması gerekebilir.

 

 

 
 
   
2005 © B B Lens
design & developed by  Tanıdık Ajans